خانواده

راه های اثبات خیانت زن در دادگاه

ازدواج سبب ایجاد پیوندی مستحکم میان زن و مرد می‌شود. حفظ حرمت این رابطه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع اگر شخص دیگری وارد این حریم شود، مسئله خیانت اتفاق افتاده است. اگر مردی با خیانت همسر خود مواجه شد؛ می‌تواند از او شکایت کند.

آگاهی از راه‌های اثبات خیانت زن کمک می‌کند تا شوهر بتواند ادعای خود را به اثبات برساند. برای اثبات خیانت مرد و زن، طرفین باید در رابطه با راه‌های اثبات خیانت، آگاهی لازم را کسب کنند. در صورت طرح شکایت آگاهانه، امکان برخورد بازپرس پرونده با فرد خیانتکار فراهم خواهد شد. در این مطلب شما را با راه‌های اثبات خیانت آشنا خواهیم کرد.
برای رهایی از مشکلات زندگی مشترک، آخرین راه‌حل، طلاق است. بنابراین در صورت مواجهه با مسئله خیانت، قبل از فکر کردن به طلاق، بهتر است از مشاورین خانواده کمک بگیرید. اگر تصمیم جدی برای طلاق گرفته اید؛ می‌توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه حقوقی وکیل طلاق از مشاوره کارشناسان مجرب آن بهره‌مند شوید.

اثبات خیانت زن

اثبات خیانت زن از چه طریقی ممکن است؟

برای اثبات خیانت زن، راه‌های مختلفی وجود دارند. از جمله این راه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یکی از روش‌هایی که با آن می‌توان خیانت زن را ثابت کرد، این است که در حضور قاضی پرونده از او اقرار گرفته شود. شهادت شاهدان نیز کمک بسیاری به اثبات خیانت می‌کند. بعد از ثابت نمودن خیانت، قاضی مجازات زن خیانتکار را مطابق با قانون معین خواهد کرد.
  • برای اثبات خیانت همراه با زنا، علاوه‌بر اینکه فرد خیانتکار اقرار نمود، لازم است 4 مرد که عادل، با ایمان، عاقل و بالغ هستند به خیانت همراه با زنا شهادت دهند. شهادت سه مرد و دو زن عادل نیز مورد پذیرش واقع می‌شود.
  • یکی‌دیگر از راه‌های اثبات خیانت زن، ارائه فیلم، پیامک و عکس از خیانت او است. جرم خیانت زن صرفا با استناد به این موارد، ثابت نخواهد شد. برای اینکه حکم خیانت اجرا شود، برای گرفتن پرینت پیامک‌ها و مکالمات فرد خیانتکار نیاز است که دستور قاضی را دریافت کنید.
  • علم قاضی راه دیگری برای اثبات خیانت زن محسوب می‌شود. اطمینان قاضی با توجه به نتیجه تحقیقات پرونده، اظهارات شهود و اقرار فرد خیانتکار نسبت به جرم خیانت حاصل خواهد شد.

برای کسب اطلاع از هزینه وکیل طلاق می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید؛ منتظر شما هستیم.

مجازات خیانت زن

با اثبات خیانت زن چه مجازاتی در انتظار او خواهد بود؟

مجازات زن خیانتکار با توجه به نوع خیانتی که مرتکب شده است، تعیین خواهد شد. اگر بین زن و مرد رابطه زنا (دخول) برقرار شود، این زنا محصنه بشمار آمده و سنگسار مجازاتی است که برای زن در نظر گرفته می‌شود. برای اینکه حکم سنگسار اجرا شود، شرایط خاصی لازم است.

در صورتی که رابطه بین زن و مرد غریبه در حد بغل کردن، بوسیدن و خارج از ازدواج باشد، جزء روابط نامشروع بشمار می‌آید. در این مورد برای زن خیانتکار، از 1 تا 99 ضربه شلاق تعزیری به عنوان مجازات در نظر گرفته خواهد شد.

طلاق زنی که مرتکب خیانت شده چگو‌‌نه است؟‌

خیانت زن یا شوهر یکی از دلایل اصلی طلاق است. در صورتی که مرد متوجه خیانت زن خود شود و درخواست طلاق داشته باشد، باید اقدام به اثبات خیانت زن نماید.

برای ثابت نمودن خیانت، لازم است مرد به دادگاه خانواده، شواهد و مدارک لازم را ارائه نماید. با ارائه مستندات قابل‌قبول، قاضی با درخواست طلاق مرد موافقت خواهد کرد.
بر‌اساس ماده 637 قانون مجازات اسلامی اگر زن شوهردار با مرد غریبه رابطه نامشروع برقرار و به شوهر خود خیانت نماید، در این صورت شوهر می‌تواند به دلیل خیانت زن درخواست طلاق دهد که مدارک و دلایل قانونی و کافی برای اثبات خیانت زن داشته باشد.

طلاق توافقی بدون وکیل

طلاق توافقی بدون وکیل

طلاق توافقی بدون وکیل یکی از انواع طلاق بشمار می‌آید. برای این کار، زن و شوهر باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نموده و درخواست طلاق توافقی خود را به همراه مدارک، ثبت کنند. بعد از اینکه شعبه دادگاه مشخص شد، دادگاه اقدام به معرفی طرفین طلاق به واحد مشاوره خانواده خواهد نمود.

زن و شوهر با توافق یکدیگر صورت جلسه دادگاه را امضا می کنند. این صورت جلسه شامل مواردی همچون نفقه، مهریه و اجرت‌المثل می‌باشد.
بعد از اینکه رای طلاق توافقی صادر شد، به زوجین برای مراجعه به محضر و جاری شدن صیغه طلاق، 3 ماه فرصت داده می‌شود. موسسه حقوقی وکیل طلاق در این زمینه نیز همراه کاربران خود است. این موسسه در روند طلاق توافقی بدون وکیل، مشاوره رایگان به کاربران می‌دهد.

آیا با اثبات خیانت زن، مهریه به او تعلق می‌گیرد؟

با وقوع عقد نکاح، به زن مهریه تعلق می‌گیرد. زن می‌تواند در هر زمانی مهریه خود را مطالبه نماید. شوهر نیز طبق قانون ملزم به پرداخت مهریه است. بنابراین با اثبات خیانت زن و درخواست طلاق از طرف مرد نمی‌توان زن را از مهریه محروم کرد.

مجازات زن در صورت اثبات خیانت برقراری رابطه نامشروع تلفنی

مجازات زن در صورت اثبات خیانت برقراری رابطه نامشروع تلفنی

برای طلاق در ایران، اگر زن شوهردار با مرد نامحرم به‌صورت تلفنی با ارسال پیام‌های غیر‌اخلاقی و عاشقانه رابطه برقرار کند، مرد می‌تواند این خیانت را اثبات کند. برای اثبات خیانت زن در این نوع رابطه باید قاضی از وجود این رابطه با دیدن پرینت مکالمات و پیام‌ها اطمینان حاصل نماید.
با اثبات خیانت زن مبنی بر برقراری رابطه نامشروع پیامکی، مجازات زن 99 ضربه شلاق تعزیری می‌باشد.

بررسی روش‌های اثبات خیانت زن از طریق چت

خیانت زن از طریق چت را می‌توان به چند روش اثبات کرد. این روش‌ها عبارت‌اند از:

  • اقرار نمودن زن به خیانت
  • شهادت شاهدانی که از خیانت زن مطلع هستند.
  • دسترسی به تماس‌ها و پیامک‌های شخص از طریق شبکه‌های اجتماعی و اپراتور

اگر مردی قصد شکایت از زن خود بابت خیانت از طریق چت را دارد، طبق قانون باید شکایت خود را در دادگاه مطرح نماید. در صورتی امکان مطرح کردن این شکایت وجود دارد که مرد برای اثبات خیانت زن از طریق چت، مدارک و دلایل کافی به دادگاه ارائه نماید.با توجه به مطالب ذکر شده، اگر شوهر مدارک کافی برای اثبات خیانت زن خود ندارد، نباید اقدام به شکایت کند. در صورتی که مرد نتواند این خیانت را ثابت کند، محکوم به افتراء و تهمت خواهد شد.

اگر قصد مطرح نمودن شکایت بابت خیانت زن را دارید، پیش از هر اقدامی با اخذ مشاوره از وکیل طلاق در تهران در رابطه با راه‌های اثبات خیانت، اطلاعات کافی را کسب کنید. کارشناسان حقوقی موسسه وکیل طلاق نیز آماده ارائه مشاوره در واتساپ هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا