خانوادهعمومی

دلیل بی‌توجهی زن به مرد

طلاق عاطفی زن از مرد و یا بی‌توجهی زن نسبت به شوهر، جزء جدی‌ترین مشکلات زناشویی است. دلایل بسیاری برای بی‌توجهی زن به مرد وجود دارد که افسردگی، نبود مهارت‌های ارتباطی، ذهنیت اشتباه زن، بی‌علاقگی به همسر و… همگی، جزء دلیل بی‌توجهی زن به مرد، به شمار می‌آیند. سرد بودن زن به مرد دارای نشانه‌ها و علائمی است که شامل: بی‌تفاوتی، عدم سازش، عدم احترام، عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی، لجاجت و… هستند. اگر بی‌توجهی زن به مرد برطرف نشود، پیامدهای جبران‌ناپذیری را برای زندگی زناشویی آن‌ها در پی خواهد داشت. برای آشنایی با راهکارهای حل این مشکل و کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه همراه ما باشید.

نشانه‌های سرد بودن زن نسبت به مرد

زن‌ها نیز گاهی همانند مردان، نسبت به همسر خود و حتی زندگی، سرد می‌شوند و این مشکل دارای علائم و نشانه‌هایی است که تعدادی از اصلی‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • بی‌تفاوتی و عدم سازش

هیچ زنی نسبت به زندگی خود بی‌تفاوت نیست و به زندگی خود علاقه‌مند است؛ اما، گاهی اوقات وجود برخی از دلایل سبب می‌شوند تا زن نسبت به زندگی خود سرد باشد. بی‌تفاوت بودن زن، یکی از بزرگ‌ترین خطرهای زنگی مشترک به‌حساب می‌آید و شوهر باید هر چه سریع‌تر نسبت به رفع آن، تلاش کند. علاوه بر بی‌تفاوتی، عدم سازش نیز از جمله علائم و نشانه‌های بی‌توجهی زن به مرد است. زندگی مشترک همواره دارای پستی و بلندی‌های بسیاری است که برای ادامه زندگی، باید زن و شوهر هر دو، در کنار هم از آن‌ها عبور کنند؛ لذا، عدم سازش یکی از طرفین الخصوص زن، این کار را دشوار کرده و شوهر باید صحبت‌کردن و یا ریشه‌یابی، این مشکل را رفع نماید.

 • عدم احترام به همسر و فاصله فیزیکی

یک رابطه موفق همواره بر پایه احترام دوطرفه بنا شده و با احترام‌گذاشتن، پایدار می‌ماند؛ بنابراین اگر یکی از طرفین نسبت به دیگری احترام نگذارد، بی‌علاقگی خود را نشان داده است. به همین خاطر، می‌توان گفت که یکی از علائم سرد بودن زن نسبت به مرد، عدم احترام به شوهر است. علاوه بر این، رعایت فاصله فیزیکی و دور بودن زن از شوهر نیز جزء نشانه‌های بی‌توجهی بوده و این خلأ باید هر چه سریع‌تر، برطرف گردد.

 • عدم تمایل به رابطه جنسی و لجاجت

یکی از نشانه‌های بی‌علاقگی و بی‌توجهی زن به شوهر، عدم تمایل به رابطه جنسی است. رابطه جنسی، همواره باعث تقویت علاقه زن و شوهر نسبت به یکدیگر می‌شود و طبیعتاً افراد علاقه دارند تا با همسر خود رابطه جسمی و جنسی برقرار کنند؛ لذا، اگر زنی به برقراری این نوع رابطه علاقه نداشته باشد، می‌توان از آن تحت عنوان زنگ خطر بی‌توجهی زن به مرد، یادکرد. لجاجت نیز در زندگی زناشویی زنگ خطر بی‌توجهی به شمار می‌آید و مرد باید تلاش کند تا ریشه این مشکل را یافته و آن را حل کند.

پیامدهای بی‌توجهی زن به مرد

وجود هر یک از نشانه‌های بی‌توجهی زن به مرد، می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری را در زندگی داشته باشد. دلیل بی‌توجهی زن به مرد، همواره از رفتار و کردار مرد نشئت نگرفته و ممکن است به‌خاطر مشکلات خود خانم باشد. درهرصورت، اگر نشانه‌ها جدی گرفته نشده و برای رفع آن‌ها تلاش نشود، می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. یکی از عواقب بزرگ این مشکل، این است که زنان ممکن است خودشان و بدون اطلاع همسرشان، تصمیمی بگیرند و آن را اجرا کنند. به طور مثال: آن‌ها ممکن است پس از گذشت مدت زمانی، فکر کنند که همسرشان به آن‌ها علاقه ندارد و تصمیم به جدایی بگیرند. همچنین، برخی زنان بدون این که همسر خود را از موضوعی که آن‌ها را ناراحت کرده، مطلع کنند؛ با آن‌ها بدرفتاری کرده و بهانه‌گیر می‌شوند. این مسئله نیز سبب می‌شود تا در زندگی برای کوچک‌ترین مسائل دعوا شده و به‌تدریج هر دو به فکر جدایی باشند.

دلیل بی‌توجهی زن به مرد

دلیل بی‌توجهی زن به مرد

بیان کردیم که دلایل بسیار زیادی برای بی‌توجهی زن نسبت به شوهر وجود دارد که از جمله مهم‌ترین دلیل بی‌توجهی زن به مرد، عبارت‌اند از:

 • افسردگی: گاهی اوقات ممکن است که زن در برابر مسائل و فشارهای زندگی دچار افسردگی شده و به همین خاطر، نسبت به همسر خود بی‌توجه و بی‌تفاوت باشد.
 • نداشتن مهارت ارتباطی: گاهی اوقات زن نمی‌تواند به‌درستی با همسر خود صحبت کرده و مهارت‌های ارتباطی کافی ندارد؛ در این صورت نیز همسر وی فکر می‌کنند که زن نسبت به او و زندگی، بی‌توجه است.
 • ذهنیت اشتباه زن: گاهی اوقات دلیل بی‌توجهی زن به مرد، فقط ذهنیت اشتباه زن بوده و می‌خواهد با عدم توجه به همسر، وی را به خود جذب کند. این کار بسیار اشتباه بوده و در اغلب مواقع سبب می‌شود تا مرد نیز از همسر خود دوری کرده و در نتیجه از هم جدا شوند.
 • عدم ابراز ناراحتی: برخی از افراد زمانی که از یک موضوع ناراحت و دلخور می‌شوند، آن را با همسر خود بیان نمی‌کنند. عدم ابراز دلخوری و ناراحتی نه‌تنها باعث بهبود وضعیت نمی‌شود؛ بلکه، باعث می‌شود تا زن و شوهر، روزبه‌روز از هم دور شده و یا حتی منجر به طلاق عاطفی زن از مرد می‌گردد.

راهکارهای حل مشکل بی‌توجهی زن به مرد

لازم به ذکر است تا بدانید که همواره نمی‌توان برای همه افراد، از یک فرمول ثابت استفاده کرد. در واقع، باید ابتدا مشکل سرد بودن زن نسبت به مرد ریشه‌یابی شده و سپس بر اساس آن از راهکارهای مناسبی استفاده کرد. تعدادی از راهکارهای حل مشکل بی‌توجهی و سرد بودن زن نسبت به مرد، به شرح زیر هستند:

 • صحبت‌کردن با یکدیگر

صحبت‌کردن و بیان ناراحتی‌ها، یکی از مهم‌ترین راهکارهای رفع مشکل بی‌توجهی است. گاهی اوقات بانوان زمانی که از موضوعی ناراحت می‌شوند، ترجیح می‌دهند تا صحبت نکند. این کار کاملاً اشتباه است و باید پس از ناراحت شدن از یک موضوع، با طرف مقابل صحبت کرد؛ زیرا، تنها در این صورت می‌توان تمامی سوءتفاهم‌ها و مشکلات پیش‌آمده را رفع نمود؛ لذا، زمانی که یک مرد متوجه این مشکل شد، باید مستقیماً از او در مورد مشکلات احتمالی موجود، سؤال کند. البته، اگر زن علاقه‌ای به گفت‌و‌گوی مستقیم و صریح نداشته باشد، مرد باید از طریق شیوه‌های غیرمستقیم از او سؤال کند. به طور مثال: می‌توان با مطرح‌کردن یک طنز یا شیوه‌های جذاب دیگر، سر صحبت را بازکرده و آرام‌آرام با وی صحبت کرد.

راهکارهای حل مشکل بی‌توجهی زن به مرد

 • عدم شکایت و محکوم‌کردن یکدیگر

همواره زنان بیشتر از مردان دچار تغییرات روحی می‌شوند و گاهی بدون دلیل و به‌خاطر تغییرات هورمونی، نسبت به زندگی و همسر خود بی‌توجه و علاقه هستند؛ لذا، مردان باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشند و در این زمان‌ها از همسر خود شکایت نکرده و فاصله نگیرند. زیرا، با این کار زن بیشتر از مرد فاصله گرفته و یا حتی ممکن است دعواها و مشکلات بسیار زیادی نیز رخ دهند.

 • رفع یکنواختی رابطه جنسی

گاهی اوقات ممکن است که زن به‌خاطر یکنواخت شدن زندگی و یا حتی رابطه جنسی خود نسبت به مرد بی‌توجه باشد. زیرا، نبود لذت فیزیکی یا داشتن رابطه جنسی یکنواخت، می‌تواند زنان را بسیار ناراحت و ناراضی کند. به همین خاطر، ابتدا باید زن و مرد با هم دررابطه‌با این موضوع صحبت کرده و سپس از روش‌های جدید استفاده کنند. تغییر در رابطه جنسی، می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر زندگی زناشویی داشته باشد. البته، علاوه بر تغییر در رابطه جنسی باید تغییراتی را نیز در زندگی ایجاد کرد؛ به طور مثال: به یک مکان جدید سفر کرد، برای شام به یک رستوران جدید رفت و موارد این چنین که می‌توانند تغییراتی مثبت در زندگی ایجاد کنند.

حمایت‌کردن از زن

 • حمایت‌کردن از زن

تمامی بانوان بسیار بااحساس هستند و نیاز دارند تا از حمایت و پشتیبانی کامل مردان برخوردار باشند؛ لذا، باید پس از یافتن دلیل بی‌توجهی زن به مرد، از او کاملاً حمایت کرده و حامی و پشتیبان وی بود. با این کار، زن احساس راحتی می‌کند و برای بهبود زندگی و رابطه خود تلاش خواهد کرد. علاوه بر این، اگر مرد پرمشغله‌‌ باشد و وقت کافی برای همسر خود نداشته باشد، باید زمانی را به همسر خود اختصاص داده و به وی توجه و محبت کند. با نشان‌دادن توجه و علاقه به زن می‌توان حس بی‌توجهی آن را رفع نموده و زندگی را همانند روزهای اول سرشار از عشق کرد.

خلاصه مطلب

زندگی همواره دارای پستی و بلندی‌های بسیار زیادی است و زمانی که یک مرد و زن تصمیم به ازدواج می‌گیرند، باید بتوانند در کنار یکدیگر از این پستی و بلندی‌ها عبور کنند. یکی از چالش‌های پیشروی زوجین، سرد بودن زن نسبت به مرد است که این مشکل بنا به دلایل بسیار زیادی رخ می‌دهد. به طور مثال: افسردگی، ذهنیت اشتباه زن، نداشتن مهارت‌های ارتباطی و… همگی جزء دلیل بی‌توجهی زن به مرد هستند. پس از یافتن علت بی‌توجهی زن به شوهر، باید تلاش شود تا از طریق راهکارهای ذکر شده در مطلب، این مشکل رفع گردد تا پیامدهای جبران‌ناپذیری همچون طلاق رخ ندهند. علاوه بر موارد نام‌برده می‌توان از طریق مراجعه به مشاور نیز از طلاق عاطفی زن و مرد جلوگیری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا