خانواده

وکیل خانواده چه وظایفی دارد؟

امروزه در بسیاری از خانواده‌ها بنا‌بر دلایلی همچون مسائل مالی، مشکلاتی پدید می‌آید. وکیل خانواده تلاش می‌کند تا با راه‌حل‌های خاص و هوشمندانه، مسائل و مشکلات خانواده‌ها را به بهترین شکل برطرف نماید. در این بخش، قصد داریم به شرح وظایف وکلا خانواده و معرفی ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی بپردازیم؛ پس تا پایان این مطلب همراه وکیل طلاق باشید.

وکیل خانواده کیست؟

از گذشته‌های بسیار دور تا به امروز، اعضای یک خانواده بنا‌بر دلایلی با یکدیگر اختلاف پیدا می‌کنند و مشکلاتی گریبان‌گیر آن‌ها می‌شود. خوب است بدانید که اگر این اختلاف ادامه پیدا کند، ممکن است یک دعوای خانوادگی بزرگ پدید آید. در چنین شرایطی وکیل خانواده می‌تواند به عنوان یک فرد حقوق‌دان به خانواده ها کمک کند.

در واقع وکیل خانواده فردی است که در زمینه دعاوی خانوادگی تخصص دارد و قادر به رفع تمامی مشکلات و مسائل خانوادگی می‌باشد. اگر در خانواده خود با مشکلات و اختلافات زیادی مواجه هستید، می‌توانید با وکیل خانواده در تهران یا سایر شهر ها مشورت کنید و راه‌حل‌های قانونی را فرا بگیرید. خوب است بدانید که وکیل خانواده، اطلاعاتی را در زمینه حق طلاق از طرف مرد و یا طلاق از طرف زن را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

وکیل خانواده

چه زمانی به وکیل خانواده نیاز داریم؟

بسیاری از کاربران با این سوال مواجه هستند که چه زمانی باید برای دریافت وکیل در تهران اقدام کنیم؟ به طور کلی، اعضای خانواده می‌توانند خود به تنهایی برخی از مشکلات را برطرف کنند. اما کلید رفع برخی از مشکلات بزرگ زن و شوهر‌ها، در دست وکیل خانواده قرار دارد. اگر مشکل خانواده برطرف نشد، اعضا باید تصمیم به جدایی اتخاذ کنند. مرد خانواده بایستی برای طلاق از طرف زن و بالعکس، اقدامات لازم را به عمل آورد و از وکلا خانواده کمک بگیرد.

وظایف وکیل خانواده

قبل از شرکت در جلسه مشاوره وکیل در ایران، باید اطلاعات کافی راجع به وظایف او داشته باشید؛ از مهم‌ترین وظایف وکیل خانواده، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. رفع مشکلات کوچک خانواده‌ها و جلوگیری از طلاق و جدایی
  2. ارائه نکات اخلاقی صحیح برای پیشگیری از دعاوی خانوادگی
  3. ارائه مدارک لازم در دادگاه
  4. رسیدگی و به جریان انداختن پرونده خانواده‌ها در دادگاه
  5. پاسخگویی به‌صورت واضح و شفاف به تمامی سوالات افراد
  6. جلوگیری از افشا اسرار و رازهای موکل
  7. مراجعه به دادگاه جهت دفاع از حقوق زن و مرد خانواده

بهترین وکیل خانواده چه ویژگی‌هایی دارد؟

بدهی است که یکی از خصوصیات بهترین وکیل خانواده، اطلاعات و دانش کامل راجع به قوانین مربوط به خانواده می‌باشد.
وکیل خانواده، بایستی اطلاعات دقیق و کاملی در زمینه علوم قضایی داشته باشد تا بتواند اعضای خانواده را به بهترین شکل راهنمایی کند. علاوه‌بر آن، یک وکیل خوب نباید به هیچ عنوان و تحت هیچ‌گونه شرایطی، اسرار موکل خود را فاش نماید.

ناگفته نماند که وکلا کاربلد و حرفه‌ای خانواده، می‌بایست به طور همیشگی در دادگاه به همراه موکل خود حضور داشته باشند و پرونده را با پیگیری‌های متعدد به جریان بیندازند.

شرح وظایف وکیل خانواده

در چه دعواهایی می‌توان از وکیل خانواده استفاده کرد؟

همان‌طور که در قسمت‌های قبل اشاره شد، بهتر است افراد خانواده مشکلات کوچک را خود به تنهایی برطرف کنند تا کار به جاهای باریک کشیده نشود. در برخی از دعواهای مکرر زن و شوهری، بایستی حتما از وکیل خانواده شود.
استفاده از وکیل خانواده آنلاین جهت رفع مشکلات خانوادگی، سبب پیشگیری از جدایی و طلاق می‌گردد. از این رو، پیشنهاد می‌شود بجای تصمیم‌گیری سریع برای طلاق، با وکلا خانواده مشورت کنید و با استفاده از راه‌حل‌های آن‌ها، مشکلات را برطرف نموده و لذت و نشاط را برای زندگی خود به ارمغان آورید.

حق مشاوره وکیل خانواده

قبل از صحبت و مشاوره با وکیل خانواده خانم یا آقا، بایستی اقدام به پرداخت حق‌الزحمه نمایید. البته بهتر است بدانید که حق‌الزحمه وکیل خانواده با توجه به عوامل خاصی متغیر است؛ عواملی همچون تعداد جلسات مراجعه، زمان جلسه، تجربه، موقعیت مکانی دفتر وکالت، نوع پرونده و رسیدگی بر روی حق مشاوره وکیل خانواده تاثیر گذارند. ناگفته نماند که حق مشاوره وکیل طلاق در تهران با سایر شهر‌ها متفاوت است.

حق الزحمه وکیل خانواده

معرفی روش طلاق به‌صورت توافقی

طلاق توافقی چیست؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از زن و شوهر‌ها مطرح گردد؛ امروزه زن و شوهرها می‌توانند با استفاده از راه و روش‌های مختلفی از یکدیگر جدا شوند. طلاق توافقی، آسان‌ترین راه برای جدایی زن و شوهر از یکدیگر است. از این رو، زن و شوهر به تنهایی با توجه به در نظر گرفتن عواملی همچون نگهداری فرزند، مال و اموال و غیره به دادگاه مراجعه نموده و درخواست طلاق توافقی می‌دهند.
البته پیشنهاد می‌شود قبل از انجام هر اقدامی، با وکیل خانواده مشورت کنید و تا حد امکان از طلاق و جدایی برای یک آینده بهتر جلوگیری فرمایید.

برای طلاق به‌صورت توافقی چه باید کرد؟

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، برای طلاق توافقی باید ابتدا با وکیل خانواده مشورت کنید. جهت طلاق توافقی به صورت اصولی و قانونی، بایستی مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. در ابتدا، زن و شوهر باید با یکدیگر صحبت کنند و در صورت عدم دریافت نتیجه مطلوب، اقدامات لازم را جهت طلاق توافقی به عمل آورند.

در مرحله دوم، زن و شوهر بایستی مدارک لازم و مربوطه را به وکلا طلاق ارائه دهند تا پرونده آن‌ها تشکیل شود. در مرحله سوم، اعضای خانواده باید به وکالت خانه یا محضر مراجعه نموده و توافقات خود را راجع به مال و اموال، نگهداری فرزندان و حق مهریه ثبت کنند.

در مرحله بعد، زن بایستی گواهی عدم بارداری را از مراجع پزشکی دریافت کند و به وکیل تحویل دهد و در نهایت، اعضای خانواده باید در دادگاه حاضر شوند و حکم طلاق را امضا کنند.

برای طلاق بصورت توافقی چه باید کرد؟

سوالات متداول

  • طلاق توافقی چیست؟

در این روش هر یک از زوجین می‌توانند بنا به دلایل قابل‌قبول دادگاه درخواست طلاق داده و با توجه به موافق بودن دیگری اقدام به طلاق نمایند.

  • مراحل اخذ طلاق توافقی چیستند؟

برای اخذ طلاق توافقی در مرحله اول باید بدانید که برای طلاق توافقی چه باید کرد؟ برای اخذ طلاق توافقی ابتدا از زوجین درخواست می‌شود تا برای بار آخر با یکدیگر تعامل کنند تا شاید بتوانند مشکلاتشان را حل کنند. پس از آن که آن‌ها روی نظر خود مبنی بر طلاق سماجت داشتند، با ارائه مدارکشان پروسه طلاق آغاز می‌گردد.

کلام پایانی

مشکلات، می‌توانند یک نردبان فروپاشی برای اعضای خانواده محسوب شوند. از این رو، بجای ترس از با مشکلات و اقدام جدایی، باید آن‌ها را شکست دهید. به گویشی دیگر، پس از دعواهای خانوادگی سریعا اقدام به طلاق و جدایی نکنید. شما می‌توانید با شرکت در جلسات مشاوره وکیل خانواده، تمامی مشکلات را برطرف کنید و شاهد جذابیت و نشاط بیشتر زندگی خود باشید و لذت ببرید. با این حال اگر تصمیم به طلاق توافقی گرفته‌اید، می‌توانید با بهترین وکیل طلاق توافقی در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا